Koláčové klání v Milevsku

Když se tradiční chuť setká s moderními výzvami

Během tradičního Bartolomějského posvícení v Milevsku se opět konala oblíbená soutěž o nejlepší posvícenský koláč. Základem soutěže bylo jednoduché pravidlo: přinést svůj domácí koláč a nechat ho ohodnotit porotou složenou z dobrovolníků z řad veřejnosti. Moderátor akce několikrát vyzval návštěvníky, aby se stali členy poroty, což zaručovalo transparentnost a objektivitu hodnocení.
A jak dopadlo vyhlášení výsledků? Na prvním místě se umístila Kristýna Štocnerová, druhé místo si odnesla Andrea Janáčková a bronzovou příčku získala Eliška Kolínová. Všichni tři výherci byli odměněni poukázkami od našeho partnera, Spotřebního družstva Jednota Milevsko. Nejen výherci, ale i další soutěžící - Zdeněk Stráňka, Hana Duchoňová a Adéla Charyparová - neodešli s prázdnou. Pro ně jsou připraveny poukázky v hodnotě 100 Kč, které si mohou vyzvednout v kanceláři DK Milevsko.
Avšak i taková lokální událost neunikla pozornosti sociálních sítí. Spekulace o průběhu soutěže a výběru poroty vyvolaly diskusi o tom, zda mohou soutěžit rodinní příslušníci porotců. Organizátoři v reakci na tyto dotazy zdůraznili, že se spoléhají na čestnost všech zúčastněných a nemají prostředky k prověřování rodinných vazeb.
Navzdory těmto moderním výzvám zůstala podstata soutěže nezměněná: oslavit tradiční chuť, kreativitu a kulinářské dovednosti. A ať už jste byli na straně návštěvníků, soutěžících nebo degustátorů, jedno je jisté: koláčová soutěž v Milevsku byla opět nezapomenutelným zážitkem plným chutí a vzpomínek.

Partneři slavností

Partneři posvícení

Logo partnera Město Milevsko
Logo partnera Dům kultury Milevsko
Logo partnera o106
Logo partnera Voxtox
Logo partnera Milevské noviny
Logo partnera Nej.cz s.r.o.
Logo partnera ČEVAK a. s.
Logo partnera Tomegas s. r. o.
Logo partnera SVACON s. r. o.
Logo partnera VEBA PLYN
Logo partnera ACOND a. s.
Logo partnera KV2 Audio
Logo partnera LUWEX
Logo partnera RADIOSTAV
Logo partnera Autobaterie Tollinger
Logo partnera Toulava - turistická oblast
Logo partnera Klášter Milevsko
Logo partnera Jihočeský kraj