Tvrz Holešice

Prožijte chvíle volna a zábavy, které nabízí historická tvrz Holešice na Orlické přehradě. Uprostřed přírody středního Povltaví najdete ubytování i nepřeberné možnosti trávení volného času. Lokalita nabízí řadu způsobů zdravého aktivního odpočinku

Historie

Tato starobylá tvrz byla vystavěna ve 12. století a patří mezi kulturní památky. Tvrz je připomínána v roce 1380 jako sídlo Kunešovo, od roku1454 byla v držení H. Vintíře z Kadova, později Zdeňka ze Šternberka a dalších pánů z roku Švamberků. Roku 1506 byly Holešice postoupeny Bohuslavem ze Švamberka zvíkovskému Jindřichu ze Švamberka a tím byly připojeny ke zvíkovskému a později orlickému panství. Tvrz se nachází v krásné přírodě u Orlické přehrady v blízkosti rekreačních středisek Radava a Podskalí (v katastru obce Chrást). Zachoval se zde val, příkop, polokruhová bašta a v přilehlém dvorci budovy můžete spatřit zbytky renesančních štítů včetně sgrafitové výzdoby.

Současnost

Tvrz Holešice funguje celoročně (listopad – duben pro skupiny nad 20 osob). V současné době tvrz nabízí možnost ubytování v penzionu, chatkách, obytných přívěsech nebo kempu. Celková kapacita činí 105 lůžek, v případě větší skupiny je možnost rozšíření. Stravování je poskytováno prostřednictvím restaurace se zahrádkou, která se nachází přímo v areálu a v případě zájmu je zde možnost plné penze, polopenze, rautů, grilování atd. Toto místo je vhodné pro rekreaci rodin, školy v přírodě, podniková školení, svatby, sportovní soustředění, rybaření apod. V areálu je k dispozici bazén, stolní tenis, kurt na volejbal, nohejbal, kulečník a připojení k internetu zdarma. Dále si zde můžete zapůjčit plachetnici i včetně kapitána a nově si můžete vybrat koně a vyrazit na krásnou projížďku. V případě špatného počasí máte možnost využít velký sál (tělocvična), který je součástí tvrze. Pro skupiny jsou zde pořádány tradiční staročeské zabíjačky, zahradní party či husí a kachní hody.

Partneři slavností

Partneři posvícení

Logo partnera Město Milevsko
Logo partnera Dům kultury Milevsko
Logo partnera o106
Logo partnera Voxtox
Logo partnera Milevské noviny
Logo partnera Nej.cz s.r.o.
Logo partnera ČEVAK a. s.
Logo partnera VEBA PLYN
Logo partnera Tomegas s. r. o.
Logo partnera SVACON s. r. o.
Logo partnera ACOND a. s.
Logo partnera KV2 Audio
Logo partnera LUWEX
Logo partnera RADIOSTAV
Logo partnera Autobaterie Tollinger
Logo partnera Toulava - turistická oblast
Logo partnera Klášter Milevsko
Logo partnera Jihočeský kraj