Langova rozhledna

Za denního světla se z vrcholu rozhledny návštěvníkům naskytne nádherný pohled nejen na krajinu kolem Orlické přehrady a Píseckých hor, ale také se mohou pokochat pohledem na elektrárnu Temelín, vrcholky Brd a Šumavy a za příznivého počasí lze dokonce spa

Langova rozhledna stojí v nadmořské výšce 600 m na místě zvaném Onen Svět, na samotě nad obcí Lašovice na Kovářovsku, poblíž Orlické přehrady.

Rozhledna byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2001 a na jaře roku 2006 byla opravena a nově natřena.

Samotná rozhledna dosahuje výšky 15 metrů, má dřevěnou konstrukci a skládá se ze čtyř vyhlídkových pater, z nichž je poslední patro opatřeno dřevěnou stříškou. V přízemí rozhledny se nachází výstavní místnost a v nejvyšším patře lze zažít jedinečné okamžiky v podobě romantické večeře s výhledem na čarokrásnou krajinu při západu slunce. 

V sousedství rozhledny stojí turistická chata, která byla postavena Klubem českých turistů v roce 1940. Chata nabízí pohádkový interiér restaurace a možnost ubytování ve stylově zařízených pokojích. Přímo k rozhledně a chatě vede z Lašovic červená turistická značka, která je dlouhá asi 1 km. Takovou zajímavostí je, že zde končí jedna z nejdelších naučných stezek v ČR, která je dlouhá 66 km. Začíná v Týně nad Vltavou a končí právě tady u turistické chaty Onen Svět. Stezka vede údolím Lužnice a dále krajinou kolem Milevska.

Partneři slavností

Partneři posvícení

Logo partnera Město Milevsko
Logo partnera Dům kultury Milevsko
Logo partnera o106
Logo partnera Voxtox
Logo partnera Milevské noviny
Logo partnera Nej.cz s.r.o.
Logo partnera ČEVAK a. s.
Logo partnera VEBA PLYN
Logo partnera Tomegas s. r. o.
Logo partnera SVACON s. r. o.
Logo partnera ACOND a. s.
Logo partnera KV2 Audio
Logo partnera LUWEX
Logo partnera RADIOSTAV
Logo partnera Autobaterie Tollinger
Logo partnera Toulava - turistická oblast
Logo partnera Klášter Milevsko
Logo partnera Jihočeský kraj